محل تبلیغات شما

برادرم وقتی سرباز بود مثل بقیه سربازا گاهی از وقایع خدمتش توخونه حرف میزدو منم خیلی از اصطلاحاشونو یاد گرفته بودم مثلا: زن خدمتی،پسرخدمتی،اینکه چقدر کار سختیه از میدون تیر، فشنگ خالی (همونکه ته فشنگه فک کنم مرمی هست اسمش) کش برن و همیشه تو نوشته هاشون می دیدم نوشتن "پ خ"و جلوش یه تاریخی می نوشتن که مربوط به شروع خدمتشون بود، فهمیده بودم این پایه خدمته که اختصاری مینویسن و انگار پشت سر نام و نام خانوادگی حتما باید پ خ رو می نوشتن هرجا نوشته ای بود توی کتاب ،لای دفتر حتما پ خ هم بود اما اواخر خدمتش با جمله ی "نبود ایکس تایم؟" آشنا شدم.بعضیاشونم که شبا تو پادگان میموندن گویا یجایی رو هر روز خط میزدن تا یجورایی تاریخ شمار بشه براشون. البته فرهاد هر روز برمی گشت خونه و تو پادگان نمی خوابید. خلاصه اون موقع اصلا تصور نمیکردم که یه روز دوباره این بحثا رو از زبون یه عضو دیگه خانوادم که همسرم باشه دوباره میشنوم! دوباره میشنوم که این مسئولای پادگان خیلی بدن بی اخلاقن. دوباره میشنوم که سربازی عمرم تباه میشه دوباره میشنوم که همه پیشرفت میکنن من درجا میزنم دارم مفت واسه اینا کار میکنم و.  و هرکی خودش رفته میدونه بقیه ی اون سه نقطه رو! حالا اینجا 29ام آذر98 من یه دختر، یه همسر، یه مخاطبه این حرفای یک سرباز میگم " نبود نه ماه" منکه خودم خسته شدم ازین سربازی منکه از دلداری دادن از امید حرف زدن برای عباس خستم و گاهی خیلی کم طاقت برای شنیدن درد های تلخ سربازی اما اینم هست که این سربازی ما با بدترین اتفاقات کشور همزمان بود با تورم های سنگین و گرونی سه چهار برابری با شکستن و تکه تکه شدن برنامه های دوتا جوون 26ساله که الان تا 27 ساله بشن نه فقط یکسال شاید پنج سال پیر شدن.

این پست رو که بعد از89 روز به آرشیوم اضافه میکنم برخلاف پست های قبلیم که روزهای سپری شده رو می شمردم، حالا  روند جدیدی  دارم و اینجا روزهایی که مونده رو میشمارم ،این خودش نشون میده پایان شب سیه سپیده و دیگه از 21 ماه ،تنها 9 ماه مونده. هفته پیش عباس اومده بود اردبیل و پپنج روز کنار هم بودیم. باز هم موند یک ماه بعد تا دوباره بیاد هممممممم . پایان نامم برای این ترم هم تموم نمیشه و این خیلی امروز ناراحتم کرده از طرفی آزمون استخدامی ای که ماه پیش شرکت کرده بودم جوابش تا یه هفته میاد و ذهنم درگیر اون هم هست و خوب میدونم که چقدر به این شغل نیاز دارم .  

خلاصه این روزا باید تبدیل به روزای خوبی بشن و بیام از شادی و خوشی بنویسم.

نبود نه ماه؟؟؟؟!!!!!!!

سربازی منهای 237روز

سربازی منهای 137روز

رو ,یه ,روز ,هم ,میشنوم ,خیلی ,دوباره میشنوم ,میشنوم که ,پ خ ,می نوشتن ,که این

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها